Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| Bus powered | USB |
|---|---|
| Connectivity technology | Wired |
| Depth | 79 mm |
| File format system | NTFS |
| Fingerprint reader | No |
| HDD Capacity | 3000 GB |
| HDD size | 2.5" |
| Height | 20.5 mm |
| Maximum data transfer rate | 5000 Mbit/s |
| Password Protection | No |
| Type | HDD |
| USB connector | Micro-USB B |
| USB Version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| User guide | Yes |
| Warranty card | Yes |
| Weight | 230 g |
| Wi-Fi | No |
| Width | 119 mm |
