Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
3.00 GBP
3.00 GBP
08-11-2024 18:35:46
| AC adapter frequency | 50 - 60 Hz |
|---|---|
| AC adapter input voltage | 100-240 V |
| Bundled software | NTI Backup Now EZ |
| Bus powered | No |
| Cables included | USB |
| Depth | 129 mm |
| External power adapter | Yes |
| File format system | NTFS |
| HDD Capacity | 3000 GB |
| HDD size | 3.5" |
| Height | 167 mm |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Maximum data transfer rate | 5000 Mbit/s |
| Minimum processor | 750 MHz |
| Minimum ram | 256 MB |
| Minimum storage drive space | 10 MB |
| Plug and play | Yes |
| Thunderbolt technology | No |
| Type | HDD |
| USB connector | Micro-USB B |
| USB data transfer rates | 480,5000 Mbit/s |
| USB required | Yes |
| USB Version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| User guide | Yes |
| Wi-Fi | No |
| Width | 42 mm |
| Windows operating systems supported | Yes |
