Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
58.56 GBP
58.56 GBP
| Bus powered | USB |
|---|---|
| Cables included | Micro-USB |
| Colour | Black |
| Connectivity technology | Wired |
| Depth | 80 mm |
| Device type | HDD |
| File format system | NTFS |
| Hard drive capacity | 512000 MB |
| Hard drive size | 2.5" |
| HDD Capacity | 500 GB |
| Height | 15 mm |
| LED indicators | Yes |
| Maximum data transfer rate | 5000 Mbit/s |
| Plug and play | Yes |
| Thunderbolt technology | No |
| USB connectivity | Yes |
| USB connector | Micro-USB B |
| USB connector type | USB Type-A |
| USB powered | Yes |
| USB version | 3.0 ( |
| USB Version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| User guide | Yes |
| User Guide | Yes |
| Warranty card | Yes |
| Weight | 166.3 g |
| Wi-Fi | No |
| Width | 119 mm |
