Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
243.41 GBP
244.03 GBP
04-01-2025 08:59:56
244.03 GBP
244.03 GBP
19-05-2025 00:03:42
| Annualised workload rating | 550 TB/yr |
|---|---|
| Bytes per sector | 512 |
| Cache | 256 MB |
| Capacity | 10240 MB |
| Depth | 147 mm |
| Dimensions | 101.85 x 26.1 x 147 (WxHxD mm) |
| Edition | MG06ACA10TE |
| Flash memory size | N/A |
| Form factor | 3.5" |
| HDD Capacity | 10000 GB |
| HDD interface transfer rate | 6 Gbit/s |
| HDD speed | 7200 RPM |
| HDD sustained transfer rate | 237 MiB/s |
| Height | 26.1 mm |
| Interface | Serial ATA |
| Maximum power usage | 10 W |
| NCQ | No |
| Non-operating altitude | -305 - 12192 m |
| Non-operating shock | 250 G |
| Non-operating vibration | 3 G |
| Operating altitude | -305 - 3048 m |
| Operating shock | 70 G |
| Operating vibration | 0.75 G |
| Package type | OEM |
| Sector size | 512E/4096N |
| SSHD | No |
| Type | HDD |
| Weight | 770 g |
| Width | 101.8 mm |
