Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| Annualised workload rating | 180 TB/yr |
|---|---|
| Cache | 128 MB |
| Capacity | 8192000 MB |
| Component for | PC |
| Depth | 26.1 mm |
| Dimensions | 101.85 x 26.1 x 147 (WxHxD mm) |
| Edition | N300 |
| Flash memory size | N/A |
| Form factor | 3.5" |
| HDD Capacity | 8000 GB |
| HDD interface transfer rate | 6 Gbit/s |
| HDD speed | 7200 RPM |
| Host to/from drive sustained transfer rate | 241 MB/s |
| Interface | Serial ATA III |
| Maximum operating shock | 70 G |
| NCQ | Yes |
| Operating voltage | 5 / 12 V |
| Package type | OEM |
| SSHD | No |
| Type | HDD |
| Weight | 770 g |
| Width | 101.8 mm |
