Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| Capacity | 64 GB |
|---|---|
| Depth | 55.1 mm |
| Device interface | USB Type-A |
| Fingerprint reader | No |
| Form Factor | Cap |
| Height | 8 mm |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.6 Snow Leopard,Mac OS X 10.7 Lion,Mac OS X 10.8 Mountain Lion,Mac OS X 10.9 Mavericks |
| Package type | Blister |
| Password Protection | No |
| PIN-secured access | No |
| Plug and play | Yes |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| USB Version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Weight | 7.8 g |
| Width | 17.6 mm |
