Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| Capacity | 32 GB |
|---|---|
| Depth | 55 mm |
| Device interface | USB Type-A |
| Fingerprint reader | No |
| Form Factor | Slide |
| Height | 8.5 mm |
| Mac compatibility | Yes |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.12 Sierra |
| Package depth | 127 mm |
| Package Height | 10 mm |
| Package type | Blister |
| Package width | 76 mm |
| Password Protection | No |
| PIN-secured access | No |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Read speed | 150 MB/s |
| USB Version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Weight | 9 g |
| Width | 21.4 mm |
