Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| Capacity | 16 GB |
|---|---|
| Compatible products | USB (Type A) w Windows Vista, Windows 7, Windows 8.1 & 10 / Mac OS X 10.6.6 - Mac OS 10.10 |
| Depth | 8.5 mm |
| Device interface | USB Type-A |
| Fingerprint reader | No |
| Form Factor | Slide |
| Height | 24.1 mm |
| Housing material | Plastic |
| Password Protection | No |
| PIN-secured access | No |
| USB Version | 2.0 |
| Weight | 9 g |
| Width | 55 mm |
