Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| Battery capacity | 5600 mAh |
|---|---|
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery voltage | 10.8 V |
| Brand compatibility | Toshiba |
| Certification | CE |
| Quantity | 1 |
| RoHS compliance | Yes |
| Type | Battery |
| Weight | 907 g |
