Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| AC input frequency | 50/60 Hz |
|---|---|
| Connectivity technology | Wired |
| Depth | 135 mm |
| DHCP server | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 1000 Mbit/s |
| Ethernet LAN ports | 8 |
| Firewall throughput | 3500 Mbit/s |
| Harmonized System HS code | 85176990 |
| Height | 190 mm |
| Input current | 3 A |
| Installed SFP+ modules quantity | 2 |
| Management platform | SonicOS 7.0 |
| Operating relative humidity | 5 - 95% |
| Operating temperature | 0 - 40 °C |
| VPN tunnels quantity | 150 |
| Width | 35 mm |
