Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
|---|---|
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Buffer size | 400 KB |
| Cables included | AC |
| Colour | Black |
| Fiber optic connector | SFP |
| Full duplex | Yes |
| Maximum power consumption | 7 W |
| Networking standards | IEEE 802.3,IEEE 802.3ab,IEEE 802.3af,IEEE 802.3at,IEEE 802.3u,IEEE 802.3x,IEEE 802.3z |
| Operating temperature | 0 - 40 °C |
| Power over Ethernet plus PoE+ ports quantity | 24 |
| Power protection features | Over current, Short circuit |
| RJ-45 ethernet ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| SFP module slots quantity | 2 |
| Total Power over Ethernet PoE budget | 430 W |
