Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
200.96 GBP
214.88 EUR
27-11-2025 06:04:48
200.99 GBP
214.88 EUR
26-11-2025 22:38:47
214.88 GBP
214.88 EUR
01-02-2026 17:35:54
| AC adapter output voltage | 9.5 V |
|---|---|
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Case colour | Black |
| Depth | 358 mm |
| Dimensions | 48.2cm (W) x 30.9cm (D) x 8.6cm (H) - Weight 8.0kg |
| Environmental | , Operating Temperature 0 to 40°C - Humidity 10 to 90% |
| Form factor | 2U Rackmount |
| Height | 86 mm |
| Operating relative humidity | 10 - 90% |
| Operating temperature | 0 - 40 °C |
| Ports quantity | 14 |
| Power adaptor type | DC |
| Power requirements | 100-240V |
| Size (imperial) | 48.3 cm (19") |
| Storage relative humidity | 5 - 90% |
| Storage temperature | -40 - 70 °C |
| Voltage/Power/Frequency | 100 to 240VAC / 50 to 60Hz |
| Weight | 8 kg |
| Width | 482 mm |
