Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
38.08 GBP
43.99 GBP
26-04-2026 05:40:23
40.99 GBP
43.99 GBP
26-04-2026 07:34:33
43.99 GBP
43.99 GBP
26-04-2026 05:21:01
| Cable types supported | Cat3,Cat4,Cat5,Cat5e |
|---|---|
| Certification | FCC, CE, RoHS |
| Colour | Black |
| Fanless | Yes |
| Harmonized System HS code | 85176990 |
| Housing material | Metal |
| Input current | 1.31 A |
| LED | "Ethernet (1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8), Power" |
| Maximum power consumption | 74 W |
| Networking standards | IEEE 802.3af,IEEE 802.3at |
| Operating relative humidity | 10 - 90 % |
| Power over Ethernet plus PoE+ ports quantity | 4 |
| Power supply | 9V/0.6A |
| Refresh rate | 60Hz 2Ms Response Time |
| RJ-45 ethernet ports type | 100 ) |
| Storage relative humidity | 5 - 90 % |
| Storage temperature | -40 - 70 °C |
