Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
42.07 GBP
54.77
01-05-2026 17:41:45
51.99 GBP
54.77
01-05-2026 20:20:59
54.77 GBP
54.77
02-05-2026 02:30:55
| 3G/4G USB modem compatibility | No |
|---|---|
| Bands | Dual Band |
| Colour | White |
| Dhcp | DHCP Server |
| Dimensions | 90.7 x 190 mm |
| DSL WAN | No |
| Dynamic DNS | Yes |
| Filtering | Yes |
| Frequency | 2.4GHz and 5GHz |
| Harmonized System HS code | 85171800 |
| Indication light | Yes |
| Management | Local Management, Remote Management |
| Port forwarding | Server, Client |
| Refresh rate | 60Hz 2Ms Response Time |
| VPN Support | Support |
| Wireless functions | Router/ Access Point Mode |
| Wireless standard | 802.11ac |
| Wireless standards | IEEE 802.11 ac/n/a 5 GHz, IEEE 802.11 b/g/n/2.4 GHz |
| WLAN data transfer rate (first band) | 300 Mbit/s |
| WLAN data transfer rate (second band) | 867 Mbit/s |
