Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| Cables included | LAN (RJ-45),Phone (RJ-11) |
|---|---|
| Cabling technology | 1000 Base |
| Ethernet LAN ports | 4 |
| Networking standards | IEEE 802.3,IEEE 802.3ab,IEEE 802.3u |
| Operating relative humidity | 10 - 90 % |
| Operating temperature | 0 - 40 °C |
| Output voltage | 12 V |
| Security algorithms | 64-bit WEP,128-bit WEP,WPA,WPA-PSK,WPA2 |
| Storage relative humidity | 5 - 90 % |
| Storage temperature | -40 - 70 °C |
| Supported network protocols | IPv4, IPv6 |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
