Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| Authentication method | MAC |
|---|---|
| Cables included | AC |
| Certification | CE, FCC, RoHS |
| Compatible operating systems | Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP, MAC OS, NetWare, UNIX, Linux |
| Depth | 126 mm |
| DHCP server | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10,100 Mbit/s |
| Flash memory | 16 MB |
| Height | 26 mm |
| Input frequency | 50/60 Hz |
| Input voltage | 100 - 240 V |
| Internal memory | 128 MB |
| Internal memory type | DDR2 |
| LED indicators | Yes |
| Number of processors installed | 1 |
| Package type | Box |
| Processor frequency | 650 MHz |
| Quick installation guide | Yes |
| Security algorithms | 802.1x RADIUS,SSID,WPA,WPA2 |
| Syslog | Yes |
| VLAN support | Yes |
| Web-based management | Yes |
| Width | 209 mm |
