Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
63.99 GBP
135.06
07-08-2025 06:08:17
135.06 GBP
135.06
09-11-2024 10:25:02
| 3G | No |
|---|---|
| 4G | No |
| AC adapter included | Yes |
| Antenna type | External |
| Antennas quantity | 5 |
| Bands | Dual Band |
| Cables included | LAN (RJ-45) |
| Cabling technology | 100 Base |
| Certification | CE, RoHS |
| Colour | White |
| DC-in jack | Yes |
| Depth | 144 mm |
| Dhcp | DHCP ServerDHCP ClientDHCP ClientAddress Reservatio |
| DHCP Client | Yes |
| DHCP server | Yes |
| DSL WAN | No |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN interface type | Fast Ethernet |
| Ethernet WAN | Yes |
| Firewall | Yes |
| Height | 37 mm |
| IP address filtering | Yes |
| LED indicators | LAN, Power, WLAN |
| Linux operating systems supported | Yes |
| MAC address filtering | Yes |
| Mac compatibility | Yes |
| Mac operating systems supported | macOS |
| Management | Access ControlLocal ManagementRemote Management |
| Manual | Yes |
| Mobile network generation | 4G |
| Networking standards | IEEE 802.11a,IEEE 802.11ac,IEEE 802.11b,IEEE 802.11g,IEEE 802.11n |
| On/off switch | Yes |
| Operating relative humidity | 10 - 90 % |
| Operating temperature | 0 - 40 °C |
| Output current | 1 A |
| Output voltage | 12 V |
| Package type | Box |
| Port forwarding | Yes |
| Power source type | AC |
| Product Type | Tabletop router |
| Quick start guide | Yes |
| Reset button | Yes |
| Security algorithms | 64-bit WEP,128-bit WEP,WPA,WPA-PSK,WPA2,WPA2-PSK |
| SIM Card Slot | No |
| Storage relative humidity | 5 - 90 % |
| Storage temperature | -40 - 70 °C |
| USB port | No |
| VoIP protocols | IPv4, IPv6 |
| VPN Support | PPTP, L2TP, IPSec |
| Wi-Fi band | 2.4 GHz / |
| Wi-Fi standards | 802.11a,Wi-Fi 5 (802.11ac),802.11b,802.11g,Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Width | 230 mm |
| Wireless functions | Wireless RouterWDS(Four Address)WDS(AP+APC) |
| Wireless standards | IEEE 802.11ac/n/a 5GHzIEEE 802.11b/g/n 2.4GHz |
| WLAN data transfer rate (first band) | 450 Mbit/s |
| WLAN data transfer rate (second band) | 867 Mbit/s |
