Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
89.99 GBP
108.72 GBP
01-04-2026 05:23:37
94.99 GBP
108.72 GBP
31-03-2026 22:46:41
99.78 GBP
108.72 GBP
01-04-2026 02:39:41
105.99 GBP
108.72 GBP
31-03-2026 22:32:44
106.01 GBP
108.72 GBP
01-04-2026 05:22:55
108.72 GBP
108.72 GBP
31-03-2026 19:49:13
| Access Control List ACL | Yes |
|---|---|
| Cables included | LAN (RJ-45) |
| Cabling technology | 1000 Base |
| Colour | Black |
| Ethernet LAN interface type | Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN ports | 4 |
| Harmonized System HS code | 85176990 |
| Modulation | 1024-QAM, OFDM |
| Networking standards | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g |
| Operating relative humidity | 10 - 90 % |
| Operating temperature | 0 - 40 °C |
| Power source type | DC |
| Processor cores | 3 |
| Security algorithms | WPA, WPA-Enterprise, WPA2, WPA2-Enterprise, WPA3 |
| Storage relative humidity | 5 - 90 % |
| Storage temperature | -40 - 70 °C |
| Top Wi-Fi standard | 6 ( |
| USB 3.2 Gen 1 | 1 |
| Wi-Fi band | 2.4 GHz / |
| Wi-Fi standards | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| WLAN data transfer rate (first band) | 4804 Mbit/s |
| WLAN data transfer rate (second band) | 574 Mbit/s |
