Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| 2.4 ghz | Yes |
|---|---|
| 5 ghz | Yes |
| AC adapter included | Yes |
| Cable lock slot | Yes |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Certification | CE, FCC, RoHS |
| DC-in jack | Yes |
| Depth | 180 mm |
| Ethernet LAN data rates | 10,100 Mbit/s |
| Height | 47.5 mm |
| Input current | 1.5 A |
| Input voltage | 12 V |
| Internal | No |
| MAC address filtering | Yes |
| Maximum data transfer rate | 1750 Mbit/s |
| Networking standards | IEEE 802.11a,IEEE 802.11ac,IEEE 802.11b,IEEE 802.11g,IEEE 802.11n |
| Placement | Ceiling |
| Reset button | Yes |
| Security algorithms | SSID,WPA,WPA-PSK,WPA2-PSK |
| Specification | No |
| VLAN support | Yes |
