Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
75.99 GBP
75.99 GBP
09-09-2025 12:20:21
| AC adapter frequency | 50/60 |
|---|---|
| AC adapter input current | 0.3 |
| AC adapter input voltage | 100 - 240 |
| AC adapter output current | 1 |
| AC adapter output voltage | 12 |
| Antenna gain | Under 10dbi |
| Antenna type | Integrated |
| Application | Indoor |
| Buttons | Reset |
| Certificates | CE, FCC, IC, NCC, BSMI, IDA, RCM, JPA, JRF, VCCI, KC, RoHS |
| Device type | Mesh system |
| Dhcp | Address ReservationList of DHCP clientsServer |
| Ethernet LAN ports | 2 |
| Firewall security | SPI Firewall |
| Housing colour | White |
| LED indicators | LAN, Power, WLAN |
| Management | By web browser |
| Operating Frequency | Dual Band (2.4GHz, 5GHz) |
| Operating Modes | Router modeAccess point mode |
| Port forwarding | Yes |
| Ports | Ethernet 2 ports 10/100 MbpsWAN/LAN auto-sensing support |
| Protocols | IPv4IPv6 |
| Quality of service | QoS priorities for devices |
| Standards | Wi-Fi 5IEEE 802.11ac/n/a 5 GHzIEEE 802.11n/b/g 2.4 GHz |
| Top Wi-Fi standard | 5 ( |
| Type of case | Desktop |
| User manual | Download |
| Wi-Fi band | 2.4 GHz / |
| Wi-Fi standards | 802.11a,802.11b,802.11g,Wi-Fi 4 (802.11n),Wi-Fi 5 (802.11ac) |
