Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
238.69 GBP
274.99 EUR
30-04-2026 11:18:35
246.99 GBP
274.99 EUR
30-04-2026 13:37:09
249.46 GBP
274.99 EUR
29-04-2026 19:45:06
274.99 GBP
274.99 EUR
30-04-2026 07:50:20
| AC adapter frequency | 50/60 Hz |
|---|---|
| AC adapter included | Yes |
| AC adapter input current | 0.8 A |
| AC adapter input voltage | 100 - 240 V |
| AC adapter output current | 2 A |
| AC adapter output voltage | 12 V |
| Antenna type | Internal |
| Antennas quantity | 4 |
| Bands | Dual Band |
| Colour | White |
| Dhcp | Server, Client |
| Dimensions | 110 x 114 mm |
| Firewall security | SPI |
| Frequency | 2.4 GHz and 5 GHz |
| Harmonized System HS code | 85171800 |
| LED indicators | Power, Status |
| Management | Local Management, Remote Management |
| Networking standards | IEEE 802.11a,IEEE 802.11ac,IEEE 802.11ax,IEEE 802.11b,IEEE 802.11g,IEEE 802.11n |
| Number of adapters included | 3 pc(s) |
| Operating relative humidity | 10 - 90% |
| Operating temperature | 0 - 40 °C |
| Refresh rate | 60Hz 2Ms Response Time |
| Security | WPA-PSKWPA2-PSKWPA3SPI Firewall |
| Security algorithms | WPA,WPA-PSK,WPA2,WPA2-PSK,WPA3 |
| Storage relative humidity | 5 - 90% |
| Storage temperature | -40 - 70 °C |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Wi-Fi standards | 802.11a,802.11b,802.11g,Wi-Fi 4 (802.11n),Wi-Fi 5 (802.11ac),Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Wireless standard | 802.11ax |
| Wireless standards | IEEE 802.11 ax/ac/n/a 5 GHz, IEEE 802.11 ax/n/g/b 2.4 GHz |
| WLAN data transfer rate (first band) | 2402 Mbit/s |
| WLAN data transfer rate (second band) | 574 Mbit/s |
