Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
84.99 GBP
96.44 EUR
18-12-2025 14:31:34
85.99 GBP
96.44 EUR
17-12-2025 16:50:29
89.00 GBP
96.44 EUR
13-07-2025 23:32:22
89.98 GBP
96.44 EUR
07-02-2026 04:15:52
91.02 GBP
96.44 EUR
23-03-2026 14:24:17
91.84 GBP
96.44 EUR
08-01-2026 00:54:11
94.99 GBP
96.44 EUR
07-03-2026 08:48:31
96.44 GBP
96.44 EUR
26-02-2026 00:06:33
| AC adapter included | Yes |
|---|---|
| Antenna type | Internal |
| Bands | Dual Band |
| Colour | White, Grey |
| Ethernet LAN ports | 2 |
| Frequency | 2.4 GHz and 5 GHz |
| Harmonized System HS code | 85171800 |
| Operating relative humidity | 10 - 90 % |
| Operating temperature | 0 - 40 °C |
| Storage relative humidity | 5 - 90 % |
| Storage temperature | -40 - 70 °C |
| Top Wi-Fi standard | 5 ( |
| Transmit power | 20 dBm |
| Wi-Fi standards | 802.11a,802.11b,802.11g,Wi-Fi 4 (802.11n),Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Wireless functions | Router/ Access Point Mode |
