Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
79.99 GBP
82.62 EUR
16-05-2026 15:51:51
81.43 GBP
82.62 EUR
16-05-2026 16:19:32
81.99 GBP
82.62 EUR
16-05-2026 18:43:15
82.62 GBP
82.62 EUR
16-05-2026 18:10:13
| 2.4 GHz | Y |
|---|---|
| Antenna gain level maximum | 5 dBi |
| Antenna type | Internal |
| Certification | CE, FCC, RoHS |
| Colour | White |
| Depth | 160 mm |
| Ethernet LAN ports | 1 |
| Frequency band | 2.4 - 5 GHz |
| Harmonized System HS code | 85176990 |
| Height | 33.6 mm |
| Maximum data transfer rate | 2976 Mbit/s |
| Mimo type | Multi User MIMO |
| Modulation | 1024-QAM, OFDM |
| Operating relative humidity | 10 - 90 % |
| Operating temperature | 0 - 40 °C |
| Output voltage | 12 V |
| Placement | Ceiling, Wall |
| Storage relative humidity | 5 - 90 % |
| Storage temperature | -40 - 70 °C |
