Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| AC input voltage | 100 - 240 V |
|---|---|
| Certification | RoHS, EAC, CE |
| Colour | White |
| Compliant Standards | RoHS, EAC |
| Component for | Server/workstation |
| Connectivity technology | Wireless - IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Depth | 7.7 cm |
| Frequency | 2400 MHz |
| Frequency band | 2.4 Ghz |
| Frequency Range | 2.4 - 2.4 GHz |
| Functions | Energy use monitor |
| HDD Capacity | 4000 GB |
| HDD interface transfer rate | 12 Gbit/s |
| HDD size | 3.5" |
| HDD speed | 7200 RPM |
| Height | 10.03 cm |
| Hot-swap | Yes |
| Housing material | Polycarbonate |
| Humidity range operating | 5 - 90% (non-condensing) |
| Interface | SAS |
| LED indicators | Yes |
| Localisation | United Kingdom |
| Manual | Yes |
| Maximum current | 16 A |
| Mobile operating systems supported | Android,iOS |
| On/off switch | Yes |
| Operating voltage | 5 / 12 V |
| Package depth | 144 mm |
| Package Height | 90 mm |
| Package type | Box |
| Package width | 88 mm |
| Placement supported | Indoor |
| Power Provided | 3.68 kW |
| Supported Host Device OS | iOS, Android |
| Type | HDD |
| Voice control | Yes |
| Warranty | 2 Years |
| Weight | 131.8 g |
| Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi standards | 802.11b,802.11g,Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Width | 6.63 cm |
| Wireless technology | Wi-Fi |
