Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
332.53 GBP
341.99 EUR
17-05-2026 04:18:05
336.53 GBP
341.99 EUR
17-05-2026 01:51:56
341.99 GBP
341.99 EUR
17-05-2026 07:01:49
| Bandwidth | 10Gbps |
|---|---|
| Dimensions | 440 x 180 x 44 mm |
| Interfaces | 8 x 100/1000/2500 Mbps RJ45 Ports2 x 10G SFP+ Slots1 x RJ45 Console Port1 x Micro-USB Console Port |
| Jumbo frame | 9 KB |
| LED | System PowerLink/Act indicators per port built into each RJ-45 port |
| MAC address table | 16 K |
| Management | Yes |
| Number of ports | 8 |
| Package type | Retail |
| Refresh rate | 60Hz 2Ms Response Time |
| Standards and protocols | 802.3 af/at compliant |
| Switching capacity | 80 Gbps |
