Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| Certification | CE, FCC, RoHS |
|---|---|
| Data network | EDGE,GPRS,GSM,HSPA,HSPA+,UMTS |
| Depth | 56.7 mm |
| Device type | Cellular wireless network equipment |
| DHCP Client | Yes |
| DHCP server | Yes |
| Ethernet LAN | No |
| Firewall | No |
| Height | 19.8 mm |
| LED indicators | Power,Status,WLAN |
| Market positioning | Portable |
| Security algorithms | SSID,WPA-PSK,WPA2-PSK |
| Weight | 92.5 g |
| Wi-Fi | Yes |
| Width | 94 mm |
