Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
35.22 GBP
35.22 GBP
01-04-2026 06:22:20
| Auto MDI/MDI-X | Yes |
|---|---|
| Cable types supported | Cat5,Cat5e |
| Connectivity technology | Wired |
| Copper ethernet cabling technology | 1000BASE-LX,1000BASE-T |
| Depth | 73 mm |
| Ethernet interface type | Gigabit Ethernet |
| Fiber mode structure | Single-mode |
| Fiber optic connector | SC |
| Fiber ports quantity | 1 |
| Height | 27 mm |
| Internal | No |
| LED indicators | Yes |
| Maximum data transfer rate | 1000 Mbit/s |
| Maximum transfer distance | 15000 m |
| Networking standards | IEEE 802.3ab,IEEE 802.3i,IEEE 802.3u,IEEE 802.3z |
| Wavelength | 1310 nm |
| Width | 95 mm |
