Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
28.99 GBP
37.99 EUR
31-03-2026 19:44:41
31.99 GBP
37.99 EUR
31-03-2026 22:46:46
33.68 GBP
37.99 EUR
01-04-2026 02:39:41
37.99 GBP
37.99 EUR
31-03-2026 22:32:44
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
|---|---|
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Access Control List ACL | Yes |
| Antenna type | External |
| Cabling technology | 100 Base |
| Certification | CE, RoHS |
| Colour | White |
| Data transfer rate | 867 Mbit/s |
| Ethernet LAN ports | 1 |
| Frequency | 2.4GHz: 300 Mpbs5GHz: 867 Mbps |
| Harmonized System HS code | 85176990 |
| Interfaces | 1 x 10/100M Ethernet Port (RJ45) |
| Maximum power consumption | 9.5 W |
| Networking standards | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Operating relative humidity | 10 - 90 % |
| Operating temperature | 0 - 40 °C |
| Package type | Retail |
| Power supply | Wall plug |
| Security algorithms | 64-bit WEP, 128-bit WEP, WPA-PSK, WPA2-PSK |
| Storage relative humidity | 5 - 90% |
| Storage temperature | -40 - 70 °C |
| Type | Network repeater |
| Wi-Fi band | 2.4 GHz / |
| Wi-Fi standards | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
