Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| 10g support | No |
|---|---|
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Auto MDI/MDI-X | Yes |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 16 |
| Cables included | AC |
| Certification | FCC, CE |
| Console port | RJ-45 |
| Copper ethernet cabling technology | 10BASE-T,100BASE-TX |
| Depth | 180 mm |
| Form Factor | 1U |
| Height | 44 mm |
| LED indicators | Yes |
| MAC address table | 8000 entries |
| Networking standards | IEEE 802.3i,IEEE 802.3u,IEEE 802.3x |
| Packet buffer memory | 2 MB |
| Power connector | DC-in jack |
| Rack mount kit | Yes |
| Rack mounting | Yes |
| Switch type | Unmanaged |
| Switching capacity | 3.2 Gbit/s |
| Width | 440 mm |
