Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
14.99 GBP
27.38 EUR
31-03-2026 22:46:47
16.33 GBP
27.38 EUR
01-04-2026 02:39:29
18.99 GBP
27.38 EUR
31-03-2026 22:32:44
27.38 GBP
27.38 EUR
31-03-2026 19:52:19
| AC input voltage | 100 - 240 V |
|---|---|
| Cables included | AC |
| Colour | Black |
| Copper ethernet cabling technology | 10BASE-T,100BASE-TX,1000BASE-T |
| Fanless | Yes |
| Gigabit Ethernet copper ports quantity | 8 |
| Harmonized System HS code | 85176990 |
| Input current | 0.6 A |
| Input voltage | 9 V |
| Jumbo frame support | 15KB |
| Jumbo frames | 15000 |
| Maximum power consumption | 4.6 W |
| Networking standards | IEEE 802.3ab,IEEE 802.3i,IEEE 802.3u,IEEE 802.3x |
| Operating relative humidity | 10 - 90 % |
| Packet forwarding rate (1 Gbps) | 14880 pps |
| Packet forwarding rate (100 Mbps) | 148800 pps |
| Power connector | DC-in jack |
| Power source | DC |
| RJ-45 ethernet ports type | 1000 ) |
| Storage relative humidity | 5 - 90 % |
| Storage temperature | -40 - 70 °C |
| Switch type | Unmanaged |
