Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
46.99 GBP
88.43 EUR
26-05-2026 09:02:02
49.52 GBP
88.43 EUR
25-05-2026 20:18:11
53.99 GBP
88.43 EUR
25-05-2026 23:55:26
66.95 GBP
88.43 EUR
25-05-2026 21:13:23
66.95 GBP
88.43 EUR
25-05-2026 20:13:57
88.43 GBP
88.43 EUR
25-05-2026 13:27:10
| Authentication | Auto VLAN |
|---|---|
| Authentication type | HWTACACS |
| Cable types supported | Cat6a |
| Cables included | AC |
| Colour | Hazelnut |
| Compatible memory cards | MMC Mobile |
| Copper ethernet cabling technology | 100BASE-T |
| Fiber optic connector | LuxCis |
| Gigabit Ethernet copper ports quantity | 8 |
| Housing material | Polymer |
| Input current | 1.25 A |
| Networking standards | IEEE 802.11j |
| Operating relative humidity | 10 - 90 % |
| Power connector | DC-in jack |
| Power consumption | 53 W |
| Power over Ethernet ports quantity | 4 |
| RJ-45 ethernet ports type | 1000 ) |
| Routing protocols | IP |
| Security algorithms | HTTPS |
| Storage relative humidity | 5 - 90 % |
| Storage temperature | -40 - 70 °C |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR |
| User Guide | Yes |
