Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| 10g support | No |
|---|---|
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Auto MDI/MDI-X | Yes |
| Bandwidth | 48 Gbit/s |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 24 |
| Cables included | AC |
| Certification | FCC, CE, RoHS |
| Connectivity technology | Wired |
| Copper ethernet cabling technology | 1000BASE-T,100BASE-TX,10BASE-T |
| Depth | 180 mm |
| Forwarding Rate | 35.7 Mpps |
| Full Duplex | Yes |
| Heat dissipation | 44.63 BTU/h |
| Height | 44 mm |
| Jumbo frames | 10000 |
| Jumbo frames support | Yes |
| LED indicators | Yes |
| MAC address table | 8000 entries |
| Maximum data transfer rate | 1 Gbit/s |
| Networking standards | IEEE 802.3ab,IEEE 802.3i,IEEE 802.3u,IEEE 802.3x |
| Power supply included | Yes |
| Rack mount kit | Yes |
| Rack mounting | Yes |
| Store-and-forward | Yes |
| Supported data transfer rates | 10/100/1000 Mbps |
| Supported network protocols | CSMA/CD, TCP/IP |
| Switch type | Unmanaged |
| User guide | Yes |
| Width | 440 mm |
