Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
8.38 GBP
19.08 EUR
04-04-2026 00:20:31
13.10 GBP
19.08 EUR
04-04-2026 05:36:15
15.99 GBP
19.08 EUR
04-04-2026 07:45:10
19.08 GBP
19.08 EUR
04-04-2026 02:26:53
| Bluetooth | Yes |
|---|---|
| Bluetooth version | Bluetooth 5.0 |
| Case colour | Black |
| Depth | 18.9 mm |
| Form factor | Bluetooth Adapter |
| Harmonized System HS code | 84733020 |
| Height | 6.8 mm |
| Host interface | USB Type-A |
| Interface | USB 2.0 |
| Operating humidity | 10 ~ 90 % |
| Operating Systems Supported | Windows 10, 8.1, 7 |
| Operating temperature | 0 ~ 40 °C |
| Output interface | Bluetooth |
| Purpose | PC |
| Removable antenna | No |
| Storage relative humidity | 5 - 90% |
| System requirements | 1 x USB 2.0 port |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| Width | 14.8 mm |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 7, Windows 8.1 |
