Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
54.94 GBP
186.20 EUR
28-04-2024 06:39:34
73.53 GBP
186.20 EUR
05-08-2024 05:45:50
186.20 GBP
186.20 EUR
20-06-2025 16:10:55
| Certification | CE, FCC, RCM, BSMI, VCCI, IP67, RoHS |
|---|---|
| Connectivity technology | Wired |
| Depth | 83.4 mm |
| Dimensions | 23 x 39 x 40cm (W x H x D) |
| Ethernet LAN | Y |
| Ethernet LAN ports | 1 |
| Form factor | bullet |
| Frame rate | 30 fps |
| Height | 164.9 mm |
| Housing material | Plastic |
| Maximum resolution | 2304 x 1296 pixels |
| Minimum illumination | 0 lux with IR/white Light |
| Mounting type | Ceiling/Wall/Pole |
| Operating temperature | -30 - 60 °C |
| Optical sensor size | 1/2.7 " |
| Refresh rate | 60Hz 2Ms Response Time |
| Sensor type | CMOS |
| Supported network protocols | TCP/IP, UDP, ICMP, HTTP, HTTPS, DHCP, DNS, RTSP, NTP, UPnP UDP, SSL/TLS |
| Video compression formats | H.264,H.265 |
| Viewing angle horizontal | 92 ° |
| Viewing angle vertical | 48 ° |
| Weight | 283.5 g |
| Wi-Fi | N |
| Width | 87.4 mm |
