Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
45.30 GBP
45.30 GBP
02-04-2026 09:02:04
| AC adapter included | Yes |
|---|---|
| Antenna gain | Under 10dbi |
| Antenna type | Outside |
| Antennas quantity | 2 |
| Application | Indoor |
| Cables included | LAN (RJ-45) |
| Certificates | CE, FCC, RoHS |
| Colour | Black |
| Depth | 123.5 mm |
| Detachable antennas | No |
| Dhcp | Server, DHCP client, DHCP client list, address reservation |
| DHCP Client | Yes |
| DHCP server | Yes |
| Dynamic DNS | DynDns, Comexe, NO-IP |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10,100 Mbit/s |
| Ethernet LAN interface type | Fast Ethernet |
| Ethernet LAN ports | 4 |
| Ethernet WAN | Yes |
| Firewall | Yes |
| Height | 32.1 mm |
| IP address filtering | Yes |
| MAC address filtering | Yes |
| Management | By web browser |
| Mimo type | 2x2 |
| On/off switch | Yes |
| Operating Frequency | Dual Band (2.4GHz, 5GHz) |
| Port forwarding | Yes |
| Power source type | AC |
| Product Type | Tabletop router |
| Quick start guide | Yes |
| Reset button | Yes |
| Security algorithms | 64-bit WEP,128-bit WEP,WPA,WPA-PSK,WPA2,WPA2-PSK |
| Top Wi-Fi standard | 5 ( |
| Transmission speed | 5 GHz: up to 867 Mbps2.4 GHz: up to 300 Mbps |
| Type of case | Plastic |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| USB port | Yes |
| Wi-Fi band | 2.4 GHz / |
| Wi-Fi standards | 802.11a,Wi-Fi 5 (802.11ac),802.11b,802.11g,Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Width | 182.9 mm |
| Wireless standards | IEEE 802.11n/g/b 2.4 GHzIEEE 802.11ac/n/a 5 GHz |
| WLAN data transfer rate (first band) | 300 |
| WLAN data transfer rate (second band) | 867 |
