Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
111.99 GBP
111.99 GBP
09-09-2025 12:20:22
| Bus power | 5 V |
|---|---|
| BUS Powered | USB |
| Cables included | USB Type-C to USB Type-A, USB Type-C to USB Type-C |
| Certification | CE/FCC/BSMI/KC/RCM/EAC |
| Colour | Silver |
| Harmonized System HS code | 84717050 |
| HDD Capacity | 2048000 MB |
| HDD size | 2.5" |
| Housing material | Aluminium |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.7 Lion |
| Operating temperature | 5 - 55 °C |
| Type | HDD |
| USB connector | USB Type-C |
| Windows operating systems supported | Windows 10,Windows 7,Windows 8 |
