Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| Bus power | 5 V |
|---|---|
| BUS Powered | USB |
| Certification | CE/FCC/BSMI |
| Colour | Grijs |
| Depth | 16.1 mm |
| Hard drive capacity | 512000 MB |
| Hard drive size | 2.5" |
| Height | 129.5 mm |
| Housing material | Silicone |
| Linux operating systems supported | Ja |
| Security algorithms | 256-bit AES |
| Thunderbolt technology | Nee |
| Type | External hard drive |
| USB connector | Micro-USB B |
| USB version | 3.0 ( |
| Width | 80.8 mm |
| Windows operating systems supported | Windows 10,Windows 7,Windows 8 |
