Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| Carrying Case | Ja |
|---|---|
| Castor wheels | Nee |
| Colour | 58 mm |
| Includes quick release plate | Yes |
| Material | Titanium |
| Maximum load | 7 to |
| Maximum weight capacity | 8 kg |
| Minimum height | 21 |
| Number of legs | 3 |
| number of sections | 4 |
| Photo / video | Photo / Video |
| Purpose | Digital/film cameras |
| Weight | 1.67 kg |
