Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| Cable length | 0.5 m |
|---|---|
| Fan diameter | 12.5 cm |
| Host interface | USB |
| Input voltage | 5 V |
| Maximum screen size compatibility | 43.2 cm (17") |
| Minimum screen size compatibility | 30.5 cm (12") |
| Noise level | 17 dB |
| On/off switch | Yes |
| USB powered | Yes |
| USB Version | 2.0 |
| Weight | 1 kg |
