Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
18.99 GBP
23.61 GBP
25-04-2026 21:18:35
23.61 GBP
23.61 GBP
26-04-2026 03:15:29
| Country of publication | UNITED KINGDOM |
|---|---|
| Dimensions | 138 x 204 x 33mm | 599g |
| Edition | New edition |
| Format | 480 pages |
| Height | 206 mm |
| Imprint | Penguin Classics |
| ISBN | 9780141198774 |
| Languages | English |
| Number of pages | 417 |
| Publication date | Thu Feb 26 00:00:00 GMT 2015 |
| Publication place | London, United Kingdom |
| Publisher | Penguin Books Ltd |
| Spine width | 32 mm |
| Status | In Print |
| Weight | 592 g |
| Width | 132 mm |
