Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
391.18 GBP
391.18 GBP
03-04-2026 18:28:53
| AC outlet types | C13 coupler |
|---|---|
| AC outlets | 8 AC outlet(s) |
| Alarm | On Battery |
| Battery chemistry | Lead Acid |
| Colour | Black |
| Depth | 260 mm |
| Form factor | Tower |
| Harmonized System HS code | 85078000 |
| Height | 368 mm |
| Input frequency | 60 Hz |
| Input voltage | 230 V AC |
| Load capacity | 1.20 kVA/720 W |
| Output power capacity | 1.2 kVA |
| Overload protection | Yes |
| Status indicators | LCD Interface: Utility conditions UPS conditions |
| UPS topology | Line-Interactive |
| Waveform | Sine |
| Width | 100 mm |
