Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
119.82 GBP
119.82 GBP
26-04-2026 08:01:42
| Alarm | On Battery |
|---|---|
| Battery chemistry | Lead Acid |
| Input frequency | 60 Hz |
| Input voltage range | 140 V AC 300 V AC |
| Load capacity | 950 VA/520 W |
| Maximum operating temperature | 40°C |
| RJ-45 Ethernet | Yes |
| Status indicators | LED Status Display: Mains Operation Battery Operation |
| Storage temperature | -15°C - 40°C |
