Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
158.40 GBP
161.99 EUR
04-04-2026 05:36:55
161.99 GBP
161.99 EUR
04-04-2026 07:47:11
| Alarm | On Battery |
|---|---|
| Battery chemistry | Lead Acid |
| Battery size | 12V |
| Input frequency | 60 Hz |
| Input voltage range | 140 V AC 300 V AC |
| Load capacity | 1.60 kVA/900 W |
| Maximum operating temperature | 40°C |
| Overload protection | Yes |
| Status indicators | LED Status Display: On Line On Battery |
| Storage temperature | -15°C - 40°C |
