Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| Battery technology | Sealed Lead Acid (VRLA) |
|---|---|
| Certification | REACH, UL, VDE, CSA |
| Depth | 343 mm |
| Height | 83 mm |
| Non-operating altitude | 0 - 15000 m |
| Package depth | 495 mm |
| Package Height | 152 mm |
| Package width | 368 mm |
| RoHS compliance | Yes |
| Weight | 10 kg |
| Width | 216 mm |
