Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| AC outlet types | C13 coupler |
|---|---|
| Battery capacity | 132 VAh |
| Battery recharge time | 5.5 h |
| Battery technology | Sealed Lead Acid (VRLA) |
| Cables included | RS-232 |
| Certification | REACH, PEP, EOLI |
| Depth | 375 mm |
| Efficiency | 97.4% |
| Form Factor | Tower |
| Height | 168 mm |
| Input frequency | 50/60 Hz |
| LED indicators | Battery replacement |
| Manual | Yes |
| Noise level | 45 dB |
| Nominal input voltage | 230 V |
| Non-operating altitude | 0 - 15000 m |
| Operating altitude | 0 - 3000 m |
| Output Power | 390 W |
| Output power capacity | 620 VA |
| Package depth | 508 mm |
| Package Height | 318 mm |
| Package width | 262 mm |
| Quantity per pallet | 12 pc(s) |
| RoHS compliance | Yes |
| Software CD | Yes |
| Surge energy rating | 320 J |
| Typical backup time at half load | 15.8 min |
| Weight | 12.3 kg |
| Width | 119 mm |
