Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
895.80 GBP
895.80 GBP
20-08-2025 04:36:33
| Age group | All Ages |
|---|---|
| Battery life | 5 year(s) |
| Battery technology | Sealed Lead Acid (VRLA) |
| Battery voltage | 72 V |
| Certification | REACH |
| Country | United Kingdom |
| Depth | 594 mm |
| Harmonized System HS code | 85044090 |
| Height | 432 mm |
| Non-operating altitude | 0 - 15000 m |
| Package depth | 831 mm |
| Package Height | 239 mm |
| Package width | 599 mm |
| RoHS compliance | Yes |
| Weight | 33.9 kg |
| Width | 85 mm |
