Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
|---|---|
| Cable length | 1.83 m |
| Colour | Black |
| Input connection type | IEC 309 16A 3P+N+PE, IEC 309 20A 3P+N+E |
| Maximum input current per phase | 20 A |
| Nominal input voltage | 400 V |
| Operating relative humidity | 5 - 95% |
| Operating temperature | -25 - 65 °C |
| Output connections | (21) IEC 320 C13, (3) IEC 320 C19 |
| PDU types | Metered,Switched |
| Rack capacity | 0U |
| Storage temperature | -5 - 45 °C |
| Weight | 7 kg |
