Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
37.86 GBP
37.86 GBP
04-08-2024 23:15:46
| AC input frequency | 50 Hz |
|---|---|
| Box content | Essential SurgeArrest 5 outlets with phone protection 230V UK User Manual |
| Cable length | 2 m |
| Certification | CE |
| Colour | White |
| Depth | 73 mm |
| Dimensions | 38.5 (W) x 7.3 (D) x 5.6 (H) cm |
| Harmonized System HS code | 85364900 |
| Height | 56 mm |
| Nominal input voltage | 230 V |
| Non-operating altitude | 0 - 4500 m |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| On/off switch | Yes |
| Operating altitude | 0 - 3000 m |
| Operating Frequency | 50 +/- 5 Hz |
| Overload protection | Yes |
| Package depth | 130 mm |
| Package Height | 58 mm |
| Package width | 405 mm |
| Power plug | BS1363A |
| Products per pallet | 216 pc(s) |
| RoHS compliance | Yes |
| Surge energy rating | 918 J |
| Surge protection features | Fax, Modem |
| Sustainability certificates | RoHS |
| Weight | 690 g |
| Width | 385 mm |
