Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
1140.45 GBP
1140.45 GBP
02-08-2024 14:07:05
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
|---|---|
| Bytes per sector | 512n |
| Cabling technology | 10/100/1000Base-T(X) |
| Chassis type | Rack (1U) |
| Colour | Black |
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
| ECC | Yes |
| Ethernet interface type | Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN ports | 2 |
| Harmonized System HS code | 84714100 |
| HDD Capacity | 2048000 MB |
| HDD interface | SATA III |
| HDD size | 3.5" |
| Internal memory | 8192 MB |
| Internal memory type | DDR4-SDRAM |
| LAN controller | Broadcom 5720 |
| Maximum internal memory | 128 GB |
| Memory layout | 1 x 8 GB |
| Operating system installed | No |
| Processor boost frequency | 4.5 GHz |
| Processor cache | 8 MB |
| Processor family | Intel Xeon E |
| Processor model | E-2314 |
| Remote administration | iDRAC9, Express 15G |
