Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
911.21 GBP
911.21 GBP
07-04-2024 20:10:38
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
|---|---|
| Cabling technology | 1000 Base |
| Chassis type | Mini Tower |
| Colour | Black |
| Compatible operating systems | - Canonical Ubuntu Server LTS - Microsoft Windows Server LTSC + Hyper-V |
| Depth | 359.5 mm |
| Displayports quantity | 2 |
| Ethernet interface type | Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN ports | 1 |
| Harmonized System HS code | 84714100 |
| HDD Capacity | 1024000 MB |
| HDD interface | SATA III |
| HDD size | 3.5" |
| Height | 335 mm |
| Internal memory | 8192 MB |
| Internal memory type | DDR4-SDRAM |
| Maximum internal memory | 65536 MB |
| Memory clock speed | 3200 MHz |
| Memory layout | 1 x 8 GB |
| Non-operating altitude | 0 - 1200 m |
| Operating altitude | 0 - 3048 m |
| Operating relative humidity | 20 - 80 % |
| Operating system installed | No |
| Operating temperature | 10 - 35 °C |
| Power supply | 300 W |
| Processor boost frequency | 4.7 GHz |
| Processor cache | 8 MB |
| Processor family | Intel Xeon E |
| Processor model | E-2224G |
| Storage relative humidity | 5 - 95 % |
| Storage temperature | -40 - 65 °C |
| USB 3.2 Gen 1 | 5 |
| Width | 176.6 mm |
